English EN Turkish TR
Telefon

(0216) 541 44 05

Telefon

Bülent TERCÜMANOĞLU: 1970 Ankara doğumludur. 1992 yılında İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1992 ve 1993 yıllarında İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi Yapı Malzemesi Bölümünde çeşitli görevler almış ve Türkiye İnşaat Mühendisliği XII. Ulusal Kongresinde çalışmaları yayımlanmıştır. Aynı yıl içerisinde profesyonel çalışma hayatına başlamış ve Temelkon Mühendislik firmasında Toprak Towers inşaatı altyapı işleri esnasında Şantiye Şefi olarak projeyi yürütmüştür. 1993 yılı sonunda ANKA’yı kurmuş ve o tarihten itibaren Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Firmanın tüm hukuki, idari ve mali işlerinden sorumludur. Bunların yanı sıra 1993-2002 yılları arasında zemin mühendisliği ve altyapı inşaatları konusunda çok sayıda tatbikatta bulunmuş ve muhtelif sektörel dergilerde konu ile ilgili makaleleri yayımlanmıştır. Bülent Tercümanoğlu, aynı zamanda Bayındırlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın ortaklaşa kurduğu Doğal Afetler Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü’nde Geçici İskan Departmanı’nda görev almaktadır.

Hakan POLAT: 1971 Stuttgart doğumludur. İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1992’de mezun olmuştur. 1992’de Ataköy 7-8. Kısımlarda Mesa Mesken A.Ş. firmasında saha mühendisliği, 1993 yılında Sil-kar Holding Feronya Oteli İnşaatında Şantiye Şefi olarak görev yapmıştır. Bu dönemde Prof. Dr. Vahit Kumbasar ile birlikte Ortaköy Princess Oteli inşaatında zemin mühendisliği konusunda çalışmalar ve uygulamalar gerçekleştirmiştir. 1993 yılı sonunda ANKA’yı kurmuş ve firmanın Geoteknik İnşaatı işlerinde proje üretimi ile başlayıp saha uygulamaları ile süren bir çok projeyi yöneterek tamamlamıştır. Zemin ankrajları konusunda bilgisayar programları geliştirmiş ve her cins zemibe uygun ekonomik ve güvenli çözümler üretimini sağlamıştır. Taahhüt altına alınan bir çok projede firmamız adına Teknik Uygulama Sorumluluğu’nu üstlenmiştir. Deprem güçlendirme inşaatları konusunda gerek seminerlerin takibi gerekse uygulamalar ile oldukça deneyim sahibidir. 2002 yılından itibaren, Firmamızın Teknik Büro yönetimini gerçekleştirmektedir

Cengiz GÜLMEZ1971 Ankara doğumludur. 1992’de İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel çalışma hayatına İNSAT A.Ş.’de başlamış, 1999’a dek bu firmada görev yapmıştır. Bu süre içerisinde birçok projenin Proje Müdürlüğü’nü yapmıştır. Firmanın yurtdışı şantiyelerinin koordinasyonunu sağlamış ve proje yönetimi konusunda sistemler geliştirmiştir. İnşaat yönetimi ve organizasyonu konusunda araştırma ve çalışmalarda bulunmuş olup, bu konuda önemli deneyimleri bulunmaktadır. Endüstriyel binalar ile konut ve işyeri inşaatlarının uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilmesinde ve teknolojik yapı sistemleri konularında oldukça tecrübe sahibidir. 1999’da ANKA’ya katılmış ve o tarihten itibaren firmamızın taahhüdü altında bulunan inşaatların Proje Yönetimi ve Koordinasyonunu üstlenmiştir. Uluslararası tecrübesi ile firmamızın yurtdışı firmalar ile ilişkilerini yönlendirmekte ve yurtdışı işler ile ilgili iş geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir.

X